Arcybiskup Kazimierz Nycz w WPG S.A.
2009-03-10

W dniu 09.03.2009 w ramach wizytacji parafii św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie złożył wizytę duszpasterską w Warszawskim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym S.A. ordynariusz Archidiecezji Warszawskiej Arcybiskup Kazimierz Nycz.

W ramach wizyty Arcybiskup zwiedził Muzeum Geodezyjne WPG S.A. oraz spotkał się z załogą i seniorami przedsiębiorstwa. W ramach spotkania, które przebiegło w bardzo szczerej i bezpośredniej atmosferze, Arcybiskup interesował się zawodem geodety, pytając o jego rolę w realizacji procesów inwestycyjnych, szczególną uwagę skupiając na roli ZUD-u w mieście.

Od załogi i zarządu firmy WPG S.A. otrzymał kopię jednego z arkuszy Mapy Lindley’a z roku 1890 obrazującą Plac Trzech Krzyży w Warszawie.