OFICJALNA WIZYTA ZARZĄDU PRZEDSIĘBIORSTWA ESPORTU GEODEZJI I KARTOGRAFII GEOKART Sp. z o.o. W MUZEUM WPG S.A.
2012-05-11

Bezpośrednim powodem wizyty Zarządu Firmy GEOKART Sp. z o. o. w Muzeum WPG S.A. było przekazanie kompletnego zestawu Dopplerowskich Odbiorników Satelitarnych (Doppler Satellite Positioning on LAND – JMR – 4A), który wykorzystywany był w latach 1980-1990 na wielu kontraktach zagranicznych, szczególnie związanych z zakładaniem państwowych sieci geodezyjnych w krajach afrykańskich.

Biorąc pod uwagę, że był to jeden z nielicznych egzemplarzy w posiadaniu Polskiej Służby Geodezyjnej oraz, że był to odbiornik, który wyprzedził erę odbiorników GPS – jego posiadanie zasługuje na szczególną ocenę i uwagę, zwłaszcza w kategoriach edukacyjnych dla przyszłych pokoleń.