Otwarcie Muzeum
2007-12-14

14 grudnia 2007 r. odbyło się oficjalne otwarcie Muzeum Geodezyjnego Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego S.A.

Otwarcia muzeum, które przygotowywano przez ostatnie 3 lata dokonał prezes WPG S.A. Ryszard Brzozowski.

Gośćmi otwarcia byli przedstawiciele władz GUGiK z Głównym Geodetą Kraju Wiesławem Potrapelukiem i wiceprezesem Adamem Iwaniakiem, ambasady Federacji Rosyjskiej, wojska - z nestorem gen. Stanisławem Nałęcz-Komornickim, profesorowie Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, reprezentanci lokalnej administracji samorządowej i geodezyjnej, a także wiele innych osób związanych ze stołeczną geodezją.

Specjalne podziękowania dla prof. Franciszka Midury, który współuczestniczył w tworzeniu tego muzeum, oraz osób związanych z warszawskim muzealnictwem: Małgorzaty Naimskiej (Biuro Kultury m.st. Warszawy), Joanny Bojarskiej (Muzeum Historyczne m.st. Warszawy), Ryszarda Wojtkowskiego (Archiwum Państwowe m.st. Warszawy). Opracowania kartograficzne fachowymi opisami uzupełnił Paweł Weszpiński (Archiwum Państwowe m.st. Warszawy).

Prywatne Muzeum Geodezyjne (plik do pobrania)